Linka bezpečí rozšiřuje svůj tým | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Linka bezpečí rozšiřuje svůj tým


Praha 31. ledna 2008. V souvislosti se vznikem nových PR projektů rozšiřuje Sdružení Linka bezpečí svůj tým. Od února zahajuje činnost nové oddělení Dárcovství a vnějších vztahů, jehož vedoucí se stala Vendula Kodetová. Na pozici PR managera nastoupila Renáta Vargová, funkci fundraisera zastává Zuzana Hůlová a koordinátorkou projektů se stala Alena Šimečková.

Vendula Kodetová (37) působí ve Sdružení Linka bezpečí od roku 2006, doposud zastávala funkci PR a event managera. V současné době se věnuje zejména strategii PR komunikace, mediálním kampaním a eventům. V letech 2004-2006 pracovala jako managerka české pobočky Institute for Intl. Research. Jako absolventka Filozofické fakulty UK a DAMU se dlouhodobě věnovala kulturnímu výzkumu a neziskovým sociokulturním projektům včetně public relations (Studio Citadela, Pražské Quadrienále, PL v Bohnicích, UK FF ad.). „Jsem ráda, že mohu vlastními zkušenostmi s rostoucím týmem podpořit ojedinělou odbornou aktivitu Linky bezpečí, která přináší pomoc dětem v nouzi,“ říká Kodetová.

Renáta Vargová (43) je odpovědná za public realations, bude se podílet na komunikaci nových i stávajících projektů směrem k odborné i laické veřejnosti. Vargová před nástupem do Sdružení Linka bezpečí pracovala jako odborná redaktorka se zaměřením na marketing, poslední čtyři roky zastávala pozici redaktorky v měsíčníku Trend Marketing ve vydavatelství Economia. V letech 1995-2003 působila v týdeníku Strategie. „V této nové funkci jsem připravena využít svoje dosavadní zkušenosti s prací v médiích tak, abych vždy naplnila očekávání novinářů a zároveň reprezentovala cíle Sdružení,“ podotýká Vargová.

Zuzana Hůlová (32) nastoupila na pozici fundraiser. Předtím pracovala v několika neziskových organizacích, např. Máme otevřeno, Asistence při Jedličkově ústavu a školách v Praze, ESET-HELP, ARPZPD v ČR Klub Hornomlýnská a ve slovenské Nadácii SPACE (Social Policy Anaysis Centre), převážně na pozicích souvisejících s finančním řízením a fundraisingem v širším pojetí. Ke své nové práci Hůlová říká: “Oblast financí v neziskových organizacích je mi velice blízká. Původním vzděláním jsem andragog, humanitní vzdělání mi umožňuje mít určitý nadhled a vidět za každým číslem jeho obsah.“

Alena Šimečková (31) je nyní koordinátorkou sbírkového projektu „Tesco Charita roku 2008“, který získala letos právě Linka bezpečí. Po studiu oboru sociální práce na Vyšší odborné škole pracovala devět let v neziskovém sektoru v oblasti sociálních služeb a vzdělávání, posledních šest let jako projektová manažerka ve Sdružení pro videotrénink interakcí. „Mám zkušenosti s projektovým řízením, s organizací seminářů a konferencí, tato práce mi však nabízí spoustu zkušeností nových - s prostředím marketingu, se sbírkovými akcemi, spolupráci s pracovníky z oblasti reklamy, grafiky,“ dodává Šimečková.O Sdružení Linka bezpečí
SLB provozuje projekty krizových linek: Linka bezpečí 800 155 555 - primárně určena dětem a dospívajícím v těžkých životních situacích (nonstop bezplatný provoz z pevné i mobilní sítě); Linka vzkaz domů 800 111 113 a 724 727 777 - zaměřena zejména na děti na útěku z domova či ústavních zařízení (bezplatné volání z pevné sítě); Rodičovská linka 840 111 234 - pomáhá řešit dospělým výchovné problémy; Linka bezpečí Online: Internetová linka bezpečí ilb@linkabezpeci.cz - koresponduje s prací Linky bezpečí přes e-mail; Chat Linky bezpečí pro děti v nouzi na chat.linkabezpeci.cz a nově zavedená poradna pro bezpečný internet Internet Helpline www.internethelpline.cz.

Linka bezpečí přijímá a řeší 300 - 400 hovorů denně. Mezi hlavní témata volajících patří vrstevnické a rodinné vztahy, školní problémy, láska a partnerství, šikana a rasové problémy, týrání a zneužívání dětí. SLB zajišťuje při své práci absolutní anonymitu volajících klientů.


Související články:

Sdružení Linka bezpečí představuje nového ředitele


Kontakt:

Renáta Vargová
PR manager
r.vargova@linkabezpeci.cz
724459480
266 727 976


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 1. 2008 15:17
Kategorie: Personalistika
Název zdroje: Sdružení Linka bezpečí (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Sdružení bylo založeno za účelem pomoci dětem a mladým lidem nejen v jejich obtížných životních situacích, ale i při jejich každodenních starostech a problémech. Sdružení je akreditováno v rámci systému sociálně-právní ochrany dětí v České republice. Sdružení je dále členem celosvětové asociace dětských linek důvěry Child Helpline International (CHI).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.