Liberecký Grandhotel Zlatý lev má nového majitele | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Liberecký Grandhotel Zlatý lev má nového majitele


Liberecký Grandhotel Zlatý Lev změnil vlastníka. Novým majitelem čtyřhvězdičkového secesního hotelu se stala investorská a developerská skupina CPI Group. Záměrem nového vlastníka je zachovat současnou podobu hotelu a jeho kapacitu zvýšit pro nadcházející Mistrovství světa v klasickém lyžování.

CPI Group tímto krokem potvrzuje záměr rozšířit své aktivity mimo, Prahu expanzí do českých regionů. Po hotelu Sigma v Olomouci, který investor pořídil do svého portfolia již před rokem, je slavný Grandhotel Zlatý Lev dalším mimopražským hotelem. Stejně jako Hotel Sigma, hodlá investor začlenit Grandhotel Zlatý Lev do hotelové sítě partnerské společnosti CPI Hotels pod značku Clarion.

Luxusní hotel Zlatý Lev má v současné době kapacitu osmdesát pokojů. K dispozici jsou také tři salonky s 228 kongresovými místy. „Plánujeme rozšířit kapacitu hotelu o prostory sousedního domu, který bude po rekonstrukci přirozenou součástí dnešního Zlatého Lva. Předpokládáme, že dosavadní kapacita by tím vzrostla o 35 pokojů,“ upřesnil generální ředitel skupiny Zdeněk Havelka její záměry. Zvýšení ubytovací kapacity chce CPI Group uskutečnit do roku 2009, kdy bude Liberec hostit Mistrovství světa v klasickém lyžování. „Chceme účastníkům i návštěvníkům mistrovství nabídnout kvalitní ubytování,“ dodal Havelka.

Historie Zlatého Lva sahá až do roku 1906, kdy byl ku příležitosti česko-německé výstavy uveden do provozu rakousko-uherským císařem Františkem Josefem I. „Historické tradice tohoto hotelu si velice ceníme. Jde o architektonický skvost v krásné lokalitě, jehož věhlas je znám po celém světě,“ uvedl Zdeněk Havelka.
Do seznamu hostů se v průběhu století existence hotelu zapsala jména státníků, umělců, vědců i sportovců, počínaje císařem Františkem Josefem I. a prezidentem T. G. Masarykem, přes osobnosti jako jsou Roald Amundsen, Johannes Strauss, Josef Čapek, Jurij Gagarin, Boris Becker, současný prezident Václav Klaus a mnoho dalších.
Kontakt:

Michaela Winklerová
PR asistent
winklerova@aetna.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 11. 2007 15:57
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Komunikační agentura AETNA (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Full servisová komunikační agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.