Letos již pátý ročník psího tábora a dovolené u moře | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Letos již pátý ročník psího tábora a dovolené u moře


Letos již pátým rokem pořádají členové Klubu pracovní a zábavné kynologie Psí tábor u moře, jež mimo výcvik vodní záchrany zahrnuje i terapeutické kondiční plavání pro psy a další výcvikové i odpočinkové aktivity. Tábor rozhodně není pro ty, kteří si představují pobyt u moře jako moře nudy. Psí tábor v Chorvatsku je zaměřen nejen na ty, kteří chtějí prožít u moře se svým psem zajímavé okamžiky při výcviku, ale druhý týden je zaměřen i pro lenošení, prohlídky okolí a setkávání s přáteli. Častými účastníky jsou i ti, kteří si samostatně netroufají absolvovat tak dlouhou cestu či pobyt.

Psí tábor u moře je určen pro psy všech plemen i křížence, pro nováčky stejně jako pro zkušené psovody. Výcvik vodní záchrany probíhá na základě dlouholetých zkušeností, částečně převzatých z výcviku amerického novofundlanského klubu, částečně na základě zkušeností rakouské skupiny vodní záchrany, která se na některých minulých táborech podílela.

Plavání je sportem pro nesportovce; terapeutické plavání a další vodní aktivity jsou vhodnou terapií zejména na nemoci pohybového aparátu psa. Plavání je jedinou pohybovou aktivitou, při které je posilováno svalstvo bez namáhání kloubů. Je tedy vhodnou součástí terapie pro psy s dysplazií kyčelního či loketního kloubu, po různých operacích a zákrocích a je také velmi vhodnou terapií pro různé problémy oběhového systému psů, některé nemoci srdce a oběhového systému. Slaná mořská voda je také doporučována veterinárními lékaři na různé druhy kožních alergií, ekzémů a dalších kožním nemocí.

Tradičním vyzkoušeným místem je kemp Pineta ve Fažaně přibližně pět kilometrů od nejvýznačnějšího města oblasti Pula. V kempu je ubytování v nových dřevěných chatkách umístěných ve stínu borového lesíku, dostatek prostoru pro různé aktivity i pro venčení a prostorná pláž pro plavání. V okolí jsou místa pro výlety, přírodní i kulturní zajímavosti.

Další informace podá:
Eva Rašovská
tel. 605 806 525
ICQ 409 666 143
Email: eva@kynolog.cz

Více informací o této i dalších akcích najdete také na http://klub.kynolog.czKontakt:

Eva Rašovská
Jednatelka
eva@kynolog.cz
605806525
546450307


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 2. 2008 18:44
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Klub pracovní a zábavné kynologie (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
O Klubu pracovní a zábavné kynologie:

Činnosti klubu jsou zaměřeny na zkvalitňování vztahu člověk - pes a aktivitám pro zkvalitňování života. Klub se zabývá výcvikem vodních prací a vodní záchrany spojených s terapeutickým kondičním plaváním, organizováním výcvikových akcí, výchovou a vzděláváním. Členové klubu vydávají internetový vzdělávací kynologický portál na http://www.kynolog.cz, jehož součástí jsou také výchovná a veterinární poradna. Novou aktivitou klubu je organizování společných tréninků dogtrekkingu. Všechny výcvikové aktivity jsou vždy založeny na principech pozitivní motivace.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.