Krásné a zdravé zuby díky výplni od 3M ESPE | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Krásné a zdravé zuby díky výplni od 3M ESPE


První bílá výplň, která se postará o dokonalou estetiku vašeho úsměvu a zabrání vzniku zubního kazu

Praha, 14. listopadu 2007 – Společnost 3M ESPE, přední výrobce a dodavatel dentálních produktů a služeb, představuje první kompozitní výplňový materiál pro postranní zuby Filtek Silorane, jehož smrštění při osvícení je menší než 1 %. Toto smrštění, ke kterému dochází při osvícení materiálu během vkládání výplně do vyvrtané stoličky, může způsobit, že se pod výplň po nějaké době dostanou bakterie a vznikne tam kaz. Navíc se okraj výplně může trochu zabarvit, takže je pak na zubu vidět a kazí tak estetický dojem. S nástupem Filteku Silorane, který má úplně jiné chemické složení, než všechny ostatní současné kompozity (bílé výplně), se však tato negativa eliminují. Díky nové siloranové technologii od 3M ESPE, která zaručuje nízké smrštění materiálu se nyní pacienti mohou chlubit bílými výplněmi na stoličkách bez rizika, že by se jim na již opraveném zubu objevil kaz a oni museli znovu s bolestí běžet k zubaři.
Doposud představovalo smrštění pro použití kompozitu riziko a zároveň bylo důvodem, proč lékaři do postranních zubů používali často raději amalgám, než kompozit. Důvodem byla právě vlastnost kompozitů se během doby, kdy je lékař umísťuje, smršťovat, a to pak mohlo být příčinou zmíněného vzniku zubního kazu. S nástupem Filteku Silorane, se však toto riziko výrazně snížilo.
Výhody Filteku Silorane uvítají jak pacienti, tak i samotní zubní lékaři, kteří s tímto materiálem budou pracovat. Nejen že se nelepí na pracovní nástroje, ale také se snadno nanáší a díky výborné operační světelné stabilitě umožní stomatologovi až 9 minut pracovního času na tvarování výplně a dostavbu zubu do požadované podoby.
V dnešní době je důraz kladen nejen na pouhé opravení zubu, ale také na přirozenou krásu zubu již opraveného. Při práci s Filtekem Silorane má doktor na výběr z několika odstínů, které přirozeně splynou s okolním chrupem. Tento kompozitní materiál skvěle drží tvar a tak lze vytvarovat krásnou a přirozeně vypadající výplň, kterou každý pacient ocení. Filtek Silorane se dále vyznačuje omezeným vznikem nepříjemného zabarvení okraje zubu. V porovnání s mnoha předními testovanými kompozity dokazuje navíc i nižší míru uchycení bakterií. Filtek Silorane dokáže odolávat ohybovým silám, které působí během žvýkání. Je dostatečně silný a odolný, aby ochránil výplň před zlomením a zároveň aby zub i zpevnil.
Kompozity jsou jednou z hlavních skupin bílých výplní. Kompozitní materiály se postarají o dokonalou estetiku vašeho úsměvu. V ordinaci si sice posedíte o trochu déle, ale pokud chcete, aby vaše zuby byly k nerozeznání od zubů, které nikdy žádný kaz neměly, jsou kompozity pro vás tou pravou volbou. Navíc jsou oproti jiným zubním výplním pevnější, takže vydrží řadu let.

O společnosti 3M Česko/ 3M
Společnost 3M Česko byla založena v roce 1991. V současné době nabízí zhruba 4 tisíce různých výrobků, například potřeby pro komerční grafiku, lepidla a brusiva do průmyslu, výrobky pro architekturu, kancelářské potřeby, zabezpečení pro knihovny, zdravotnické a zubařské pomůcky a materiály či pracovní ochranné pomůcky. Více informací na adrese: http://www.3m.cz. Společnost 3M vznikla v roce 1901 ve Spojených státech jako Minnesota Mining and Manufacturing Company. Zaměstnává přes 75 tisíc lidí ve více než 60 zemích světa. Její výrobky se prodávají ve 200 zemích po celém světě, roční obrat činí 23 miliard dolarů. Akcie 3M jsou jedním ze 30 titulů Dow Jones Industrial Average a součástí Standard & Poor's 500 Index. 3M je podle aktuálního žebříčku časopisu BusinessWeek sedmou nejinovativnější firmou na světě. Mezi značky 3M patří např. Scotch, Post-it, Scotchgard, Thinsulate, Scotch-Brite, Filtrete, Command a Vikuiti.Kontakt:

Petra Adlerová
Account Executive
petra.adlerova@mmdcee.com
224 251 555


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 11. 2007 18:24
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Mmd (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Public Relations agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.