Kampaň proti chudobě s AELIA Duty Free | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Kampaň proti chudobě s AELIA Duty Free


V období od 12. dubna do 13. května může každý zákazník Duty Free obchodů AELIA na obou terminálech Letiště Praha přispět na dobrou věc. Společnost AELIA se spojila s organizacemi Člověk v tísni a Charita Česká republika a podpořila sbírku na pomoc těm nejpotřebnějším z rozvojových zemí v Africe a v Asii.

První Kampaň proti chudobě, která podpořila boj s podvýživou a snahy o zajištění pitné vody a vzdělávání v zemích 3. světa, proběhla pod záštitou společnosti AELIA v loňském roce ve Francii. Vybralo se přes 31.000 EUR. A také tento úspěch byl motivací k rozšíření kampaně do dalších zemí Evropy, kde společnost působí. V České republice se AELIA Czech Republic pro podporu projektu spojila s dvěma renomovanými organizacemi – Člověk v tísni a Charita Česká republika. „Hledali jsme organizace, které mají s podobnými sbírkami dlouholetou zkušenost, s ověřenou spolehlivostí. Prioritou bylo, aby se peníze skutečně dostaly k těm, kteří je potřebují,“ vysvětluje Jana Tikalová z AELIA ČR.
Člověk v tísni použije vybrané peníze na projekt Postavme školu v Africe! (www.skolavafrice.cz), který není zaměřen jen na samotnou stavbu školy, ale jeho ambicí je zajistit dlouhodobou podporu vzdělání. Etiopie je jednou z nejchudších zemí světa a polovina jejích obyvatel je negramotná. Organizace doposud v Etiopii vybudovala 12 škol pro více než 3000 dětí. V současnosti staví další školu v obci Debre Sina a právě na ni budou finanční dary ze sbírky použity.
Charita Česká republika, v rámci projektu Inkluzivní vzdělávání, z vybraných peněz umožní dětem s postižením v chudých regionech Kambodže chodit do školy. Postižené děti z nemajetných rodin zůstávají doma a vzdělání, které by jim umožnilo lepší budoucnost, se stává nedosažitelným. Peníze získané ze sbírky budou použity na drobné operativní zákroky odstraňující vady zraku a sluchu, vzdělávání učitelů a zpřístupnění školních prostor.
Oba projekty jsou jednou z cest ze začarovaného kruhu chudoby a mají společný dlouhodobý cíl - zlepšení životních podmínek dětí a rodin v těchto zemích.

Každý, kdo chce zmíněné projekty podpořit, může při svém nákupu v pražských obchodech AELIA Duty Free darovat jakoukoli částku do sbírkových kasiček, umístěných u pokladen ve všech participujících obchodech. Proč nevěnovat alespoň část peněz, které ušetříte při výhodném bezcelním nákupu na pomoc těm, kteří ji nejvíce potřebují?

Děkujeme médiím za podporu informovanosti o kampani, která nám pomůže vybrat co nejvíce prostředků na pomoc potřebným!
Kontakt:

Adéla Dittmannová
PR manager
dittmannova@ibc.cz
737650721


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 3. 2012 10:30
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: E-centrum (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.