Jiří Blažek: Náměstek Novotný šíří zbytečnou paniku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Jiří Blažek: Náměstek Novotný šíří zbytečnou paniku


Jihlava - V posledním čísle Novin kraje Vysočina uvedl náměstek hejtmana Vladimír Novotný nepravdivé a spekulativní informace týkající se novely rozpočtového určení daní. Podle předsedy TOP 09 na Vysočině Jiřího Blažka šíří náměstek negativní emoce a paniku, která je neopodstatněná.

Od příštího roku sice dojde ke snížení podílů obcí, měst a krajů na DPH, ale zároveň se zvyšuje sazba a vše je počítáno na výběr v roce 2010 a úprava bude provedena tak, aby absolutní částka vybraná na DPH a určená pro obce v rámci rozpočtového určení daní se nezměnila. „Určitě budu polemizovat s panem náměstkem v informaci, že obce a města budou muset mít provozní prostředky na účtech České národní banky. Pochybuji, že je možné tyto dopady vůbec kvantifikovat. A nesouhlasím s dopadem na financování samospráv. Mnoho obcí i jejich organizací je plátcem DPH, kde tento dopad nebude žádný,“ zdůrazňuje Jiří Blažek.

Úředník nemůže ovlivnit chod ekonomiky
V souvislosti se současnou ekonomickou situací v Evropě a na světě je logické, že se české ministerstvo financí snaží udržet rozpočtovou kázeň a co nejnižší zadlužování státu. Podle Blažka přeceňuje náměstek Novotný vliv ministra Kalouska na rychlost a tempo ekonomiky. „U naší otevřené a na vývoz orientované ekonomiky bych vliv ministra financí tolik nepřeceňoval. O krocích vlády je nutné se bavit, ale nelze vládě vytýkat, že hledá možnosti úspor. Snížit náklady se dá v každé složce napojené na veřejný sektor, včetně kraje Vysočina a jeho příspěvkových organizací,“ vysvětluje Blažek.
Dobrý hospodář se stará o to, aby hospodárně nakládal se svěřeným majetkem a nenavyšoval zadlužení. „Pokud nezíská náhodou kraj, který má rozpočtové přebytky a je připraven na hubenější a chudší léta. Očekával bych spíš než kritiku a negativistické postoje hledání podpory pro prosazení tohoto návrhu, který může zlepšit finanční situací našich obcí a našich občanů u nás na Vysočině,“ uzavírá Jiří Blažek.

Kontakt:

Michael Kubík
krajský manažer
kubik@top09.cz
www.top09.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 9. 2011 11:16
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: TOP 09 Vysočina (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Krajská organizace politické strany.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.