Jak z dluhové pasti? Jedině osobní bankrot! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Jak z dluhové pasti? Jedině osobní bankrot!


Život na dluh je fenoménem současné uspěchané doby. Nikdo nechce čekat a omezovat své potřeby. Pod masáží reklam, které jsou všude okolo nás, máme pocit, že musíme mít nejnovější technické novinky, nové auto na leasing, pořídit si nové bydlení na hypotéku nebo chytré stavební spoření, užít si exotickou dovolenou a nafotit si snímky novým fotoaparátem či chytrým mobilem, abychom se mohli o své radostné pocity podělit na facebooku s představou, kolik „přátel“ tím popíchneme.

Ale život na dluh má i své stinné stránky. Po měsících či letech euforie, kdy si člověk plní sny, přijde vystřízlivění v podobě vysokých úroků a splátek, které ne každý dokáže splácet. Do toho může přijít nějaká nečekaná životní událost v podobě ztráty zaměstnání, nemoci či většího finančního výdaje a dluhová spirála se začne roztáčet. Většina lidí se snaží dluh splatit dalšími půjčkami. Nejdříve využívají seriózní finanční ústavy. Když již nejsou bonitní, musí využít nebankovní instituce, kde již úrokové sazby hraničí s lichvou. Popřípadě jsou součástí smlouvy „šmejdské“ praktiky v podobě podepsaných prázdných směnek, zástavy nemovitosti či neeticky vysokých pokut za každé i sebemenší porušení smlouvy (např. pozdní odeslání splátky).

Jaké je řešení?
Pro radu jsme zašli za jednatelem společnosti Oddlužovací centrum panem Zdeňkem Bučkem, který se problematikou oddlužení zabývá profesionálně několik let. „Pokud je to možné, nepůjčujte si. Věřím, že téměř vždy existuje alternativa, jak lze danou situaci řešit bez půjčky. Když je půjčka nezbytná, stanovte si jasný cíl, co za půjčené peníze pořídíte. Nikdy si nepůjčujte na zbytné věci jako je například dovolená, značkové oblečení, alkohol, cigarety, hazard apod.“, vzkazuje pan Bučko.
Pokud již jste v dluhové pasti – tzn. že jste již tak předluženi, že nezvládáte splácet své závazky vůči věřitelům, je nejvyšší čas s tím něco dělat. Ideálním řešením je insolvence, která je známější pod zlidovělým názvem osobní bankrot.

Co je osobní bankrot?
Osobní bankrot je forma oddlužení, která se řídí insolvenčním zákonem. Znamená vyhlášení úpadku na svou osobu. V praxi to znamená, že pokud vyhlásíte osobní bankrot, stačí vám během 5ti let splatit alespoň 30% svých dluhů. Během této doby máte zaručen klid od exekutorů, vymahačů a obecně od všech svých věřitelů. Po 5ti letech jste bez dluhů!
Abyste se mohli zbavit dluhů, je nutné splňovat několik nutných podmínek, mezi ty nejzákladnější patří:
• Mít více věřitelů
• Mít stálý příjem, abyste byli schopni splatit alespoň 30% svých dluhů
Kompletní podmínky naleznete zde: http://www.oddluzovacicentrum.cz/osobni-bankrot/podminky-osobniho-bankrotu.

Chytré kalkulačky
Online kalkulačky existují v dnešní době téměř na cokoliv. Oddlužovací centrum si pro všechny lidi, kteří mají finanční problémy, připravilo 2 chytré pomocníky.
Prvním je kalkulačka půjček (http://www.oddluzovacicentrum.cz/mohu-si-pujcit-kalkulacka/), která vám pomůže ujasnit si vaši stávající finanční situaci. Stačí vyplnit své obvyklé příjmy a výdaje. Na jejichž základě vám bude doporučeno, zda zvládnete splácet další úvěr či již balancujete na okraji dluhové pasti.
Druhá kalkulačka počítá osobní bankrot (http://www.oddluzovacicentrum.cz/spocitat-osobni-bankrot/). Je určena všem, kteří jsou předluženi. Po vyplnění vstupních údajů zjistíte, zda splňujete základní podmínky pro vyhlášení osobního bankrotu, kolik peněz ušetříte vyhlášením osobního bankrotu a kolik peněz vám bude z výplaty zůstávat.
Oddlužovací centrum s.r.o.
Společnost oddlužovací centrum pomáhá lidem, kteří jsou v tíživé finanční situaci. Oddlužovací centrum neposkytuje žádné půjčky ani nedělá pochybnou správu dluhů. Své klienty provází během procesu oddlužení. Mezi hlavní náplň práce patří poradenství, příprava návrhu na oddlužení, zastupování u soudu a různé režijní věci. Oddlužovací centrum působí po celé České republice, v mnoha městech má kamenné pobočky. V případě zájmu volejte zdarma na číslo 800 401 400 či vyplňte formulář na webu www.oddluzovacicentrum.cz.Kontakt:

Jiří Krpelík
krpelik@seznam.cz
http://www.oddluzovacicentrum.cz
777141382
800401000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 4. 2014 10:39
Kategorie: Finance
Název zdroje: Beaufort (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost oddlužovací centrum pomáhá lidem, kteří jsou v tíživé finanční situaci. Oddlužovací centrum neposkytuje žádné půjčky ani nedělá pochybnou správu dluhů. Své klienty provází během procesu oddlužení. Mezi hlavní náplň práce patří poradenství, příprava návrhu na oddlužení, zastupování u soudu a různé režijní věci. Oddlužovací centrum působí po celé České republice, v mnoha městech má kamenné pobočky. V případě zájmu volejte zdarma na číslo 800 401 400 či vyplňte formulář na webu www.oddluzovacicentrum.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.