Debica Passio 2 – nová letní pneumatika s vyšším kilometrovým proběhem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Debica Passio 2 – nová letní pneumatika s vyšším kilometrovým proběhem


Debica uvedla na trh novou letní pneumatiku Debica Passio 2. Tato pneumatika je nejnovějším nástupcem v řadě Passio – jedné z nejpopulárnějších letních pneumatik v Polsku. Debica Passio 2 se vyznačuje zcela novým dezénem, který umožňuje o 16 % vyšší kilometrový proběh, než tomu bylo u jejího předchůdce. Pneumatika vykazuje vylepšený výkon téměř ve všech parametrech, včetně jízdy a brzdění na mokrých površích, stejně tak i větší odolnost vůči aquaplaningu.

„Hlavní a zásadní požadavky na dezén Debica Passio 2 zahrnovaly vylepšený kilometrový proběh bez snížení bezpečnostních vlastností a současně udržení konkurenceschopné ceny. Vytvořili jsme novou pneumatiku a na mysli jsme měli tyto specifické cíle, neboť nedávné průzkumy mezi zákazníky ukázaly, že ekonomické vlastnosti, jako jsou vynikající kilometrový proběh a konkurenceschopná cena, jsou pro ně zásadní. Věřím tomu, že pneumatika Debica Passio 2 bude ještě úspěšnější než její předchůdce a bude velmi populární u evropských řidičů,” řekl Leszek Szafran, Commercial Director of Tire Company Debica S.A.

Moderní technická řešení, která byla použita v dezénu nové Passio 2, zahrnují vylepšené rozmístění bloků, které společně s optimalizovanou konturou pneumatiky ústí v rovnoměrné rozložení tlaku a ve vyváženou stopu, jež na oplátku zajišťuje stabilnější ovladatelnost a vynikající kilometrový proběh. Navíc optimalizované uspořádání běhounu nejen redukuje opotřebení pneumatiky, ale také zvyšuje přilnavost k vozovce, což se přenáší do kratší brzdné dráhy.

Nová Debica Passio 2 má jiné uspořádání bloků běhounu, které optimalizuje celkovou délku záběrových hran, a zlepšuje tak přilnavost k vozovce při brzdění na mokrých površích. Vyztužený dezén pneumatiky – kostra a bloky v ramenní zóně – ještě více usnadňuje kontrolu řidiče nad automobilem a současně udržuje vysokou úroveň jízdního komfortu. Spojující prvky v centrálním bloku propojují bloky v hlavních žebrech a běhoun se díky tomu stává pevnějším. Povrch běhounu je tak ve stálém kontaktu s povrchem vozovky – dokonce i při sportovnější jízdě.

Široké podélné drážky pneumatiky Debica Passio 2 umožňují větší odvod vody, čímž se pneumatika stává odolnější vůči aquaplaningu. Zvýšený počet radiálních drážek totiž zlepšuje efektivitu odvodu vody z ramenní oblasti pneumatiky.

Nová Debica Passio 2 je k dostání v sedmi základních rozměrech:
165/70R13 83 T XL
165/70R14 81 T
165/70R14 85 T XL
165/65R14 79 T
185/65R14 86 T
185/60R14 82 T
195/65R15 91 T

TC Debica
Majoritním vlastníkem TC Debica je The Goodyear Tire & Rubber Company. Výrobní závod Debica v jihovýchodním Polsku je jednou z největších továren na světě. Debica vyrábí osobní, lehké nákladní a zemědělské pneumatiky, přičemž více než dvě třetiny svých výrobků exportuje do více než 50 zemí po celém světě a zaměstnává přes 2 700 lidí.

Pokud se chcete o TC Debica dozvědět více, navštivte stránky www.debica.com.pl.
Kontakt:

Jindřich Jindřich
Account manager
jjindrich@webershandwick.cz
+420 221 085 368


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 2. 2008 11:33
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: agentura Weber Shandwick (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Agentura poskytující služby v oblasti public relations a public affairs.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.