Budoucí piloti záchranky cvičí na nejtišším vrtulníku v Čechách | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Budoucí piloti záchranky cvičí na nejtišším vrtulníku v Čechách


STÁHNOUT FullSizeRender 23 copy.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Hradec Králové, 30. května – Společnost Lion Helicopters, středoevropský poskytovatel komplexních služeb v oblasti vrtulníkového létání, přivezla do České republiky už 7. vrtulník nové generace Guimbal Cabri G2, který patří mezi nejmodernější a nejtišší ve třídě lehkých výcvikových vrtulníků. V rámci své letecké školy jej při tom Lion Helicopters používá i na výcvik budoucích pilotů letecké záchranné služby. Provoz vrtulníku Cabri G2 je podle oficiálních měření až téměř 5x tišší, než stanovuje maximální povolený limit pro danou kategorii.

Úřad pro civilní letectví vydává každému letadlu, zapsanému do jeho rejstříku, tzv. hlukový certifikát. Na základě přesného měření, podle pevně stanovených pravidel, je na něm uvedena hodnota hluku při přeletu ve výšce 150 m nad zemí. Ta je u jednotlivých typů odlišná. Guimbal Cabri G2 s hodnotou 75,7 dB je jednoznačně tím nejtišším, ostatní vrtulníky ve své třídě předčí řádově o 5 decibelů (dB). Navýšení hladiny akustického tlaku o 5 dB je způsobeno 3,16x znásobením počtu původního zdroje hluku. Konkrétně pro typ vrtulníku Cabri G2 je SEL = 75,7 dB, přičemž limit je 82 dB. Muselo by tedy proletět 4,26 vrtulníku Cabri G2, aby se limit hluku naplnil.

„Jsme si vědomi naší společenské odpovědnosti vůči okolním obyvatelům. Investujeme nemalé finanční prostředky na snížení hlukových emisí. Nechceme, aby naše láska a nadšení z letectví omezovala ostatní,“ uvádí Jan Krčil, ředitel společnosti LION Helicopters a dodává: „Stejně jako jiní provozovatelé, striktně dodržujeme předepsané výšky a postupy pro snížení hluku. Sami jsme ještě nezaznamenali jedinou stížnost na náš vrtulník. Přisuzujeme to i faktu, že naše vrtulníky Guimbal Cabri G2 jsou znatelně tišší.“

Tento typ je vybaven tlumičem výfuku mířícím vzhůru. Výraznou mírou přispívá k snížení hluku i zadní rotor typu Fenestron, jehož zakapotování brání nepříjemným hlukovým rázům. Jen o něco víc, než půl tuny vážící dvoumístný osobní vrtulník se stává populární, zejména mezi soukromými vlastníky. "O Cabri G2 projevuje zájem, i u nás, čím dál tím více provozovatelů. Kromě ekonomičnosti a ekologičnosti provozu oceňují i další benefit – především zvýšenou bezpečnost. Cabri G2 je totiž dnes jediným vrtulníkem, který nemá na svědomí ani jediný lidský život. Z posádky, ani na zemi. Právě v těchto dnech si od nás přebírá svůj nový stroj další spokojený zákazník a v České republice tak už létá sedm vrtulníků typu Cabri G2," dodává Jan Krčil.
Kontakt:

Tomáš Kika
Communications Manager
tkika@lion-helicopters.eu
www.lion-helicopters.eu
+421 903 37 41 3


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 5

Vydáno: 30. 5. 2017 13:30
Kategorie: Doprava
Název zdroje: LION Helicopters s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
LION Helicopters s.r.o. je středoevropská letecká společnost poskytující komplexní služby v oblasti vrtulníkového létáni. Krátce po svém vzniku v roce 2012 uvedla na český trh vrtulník Cabri G2, který je nejmodernějším a nejekologičtějším ve své třídě, a stala se výhradním zastoupením výrobce vrtulníků Helicoptéres Guimbal v Čechách i na Slovensku. Pro své zákazníky poskytuje řadu služeb. Od produktové podpory, prodeje, provozu, přes školení pilotů všech úrovní, pronájem vrtulníků, až po údržbu letecké techniky ve vlastním certifikovaném středisku. LION Helicopters sídlí na Letišti Hradec Králové a od roku 2016 poskytuje své služby, spolu s vrtulníkovou technikou, i na letišti Poprad-Tatry ve Slovenské republice.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.