Bojíme se učit novým věcem? | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Bojíme se učit novým věcem?


Přesto, že se retaileři snaží přesvědčovat zákazníky akcemi a slevami o koupi jejich výrobku všemožnými způsoby, je stále cítit z jejich strategie zakonzervovanost a upjaté marketingové strategie. Je otázkou, zda-li proto, že zavedené strategie funguji a nebo proto, že strach retailerů z technologických novinek je stale velmi vysoký. Letošní ročník největšího celodenního setkání odborníků ze světa shopping center a retailu přináší novinky nejen z oblasti retail marketingu a PR ale i technologií, které oddělí staromilce od inovátorů, uvedla Adéla Babišová, marketingová ředitelka Centers Publishing.

I když se jedná o v ČR poprvé představené technologie a témata - například na Retail Conu bude odborné veřejnosti odhalen nový koncept placení prostřednictvím mobilů participantů projektu Globus, Visa Europe, Komerční banky, Citibank a Telefónicy O2, zájem je spíše o klasická témata - jaká nová shopping centra budou v příštích letech otevřena, je-li lepší expandovat v rámci shopping mallu nebo retail parku, uvedla Pavlína Hajnová, CEO skupiny Centers.
Je nesporné, že internet a sociální sítě hrají stále větší roli - a to nejen díky socio-demografickému vývoji, ale například rostoucím cenám benzínu, v důsledku čehož se zmenšují spádové oblasti jednotlivých obchodů. Speciálně pro Retail Con byl proveden rozsáhlý průzkum mezi pracujícími matkami, které tvoří nejpočetnější cílovou skupinu.
O tom, zda jsou slevové portály a čínské servery takovou hrozbou pro česko-slovenský retail pohovoří v rámci konference Tomáš Carba, Zapakatel.cz a Kateřina Havlová, WANT.IT. I přesto, že česká společnost je orientována na přítomnost a vsází na improvizaci - je důležité si uvědomit, že seznamování a osvojování si technologických novinek přináší výhodu oproti konkurenci.

Praha - 26.05.2011 GalerieHarfa od 9:00 h do 17:00 h
Bratislava - Senec - 09.06.2011 D 1 OUTLET & Business Park od 9:00 h do 17:00 h

Kontakt:

Adéla Babišová
marketing a PR
a.babisova@centers.cz
www.centers.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 5. 2011 14:55
Kategorie: Reality
Název zdroje: Centers Publishing, s.r.o. (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.