Benzina modernizuje čerpací stanice rychleji, než plánovala | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Benzina modernizuje čerpací stanice rychleji, než plánovala


Praha, 4. prosince 2007 – Do konce letošního roku dokončí společnost Benzina modernizaci 82 čerpacích stanic pod značkou Benzina Plus a 82 čerpacích stanic pod tradiční značkou Benzina. Tento výsledek znamená nárůst počtu rekonstruovaných čerpacích stanic o 4 v každém segmentu oproti původnímu plánu. Díky probíhající modernizaci roste tržní podíl firmy, takže za období leden až srpen dosáhl podle informací ČSÚ 13,4 %. V důsledku zavádění nové tváře Benziny rostou dynamicky prodeje pohonných hmot. V porovnání s prvními deseti měsíci loňského roku vzrostly prodeje konkrétně o 15,5 %. Ke konci roku přichází Benzina také s novou, vysoce aditivovanou naftou Verva Diesel, která bude k dostání do konce roku na 42 Benzinách Plus.

„Loni na podzim jsme dali motoristům slib, že naše čerpací stanice poskytnou nové možnosti, kvalitnější služby, maximální pohodlí a prémiová paliva. Zavázali jsme se též ke konkrétnímu počtu čerpacích stanic, které takto zmodernizujeme. Své sliby plníme dokonce na více než 100 % a na konci roku 2007 nabídneme motoristům více moderních čerpacích stanic, než jsme původně plánovali. Již v tuto chvíli mohou řidiči tankovat u 80 Benzin Plus a 79 klasických, nicméně výrazně modernizovaných Benzin,“ uvedl Martin Durčák, jednatel společnosti Benzina, s.r.o., a dodal: „V příštím roce se pustíme do další fáze. Bude se jednat o mnohem nákladnější rekonstrukce čerpacích stanic okolo dálnic.“


Verva 100 a Verva Diesel na stanicích Benzina Plus
Vysokooktanový benzin Verva 100 je k dispozici již na všech nově rekonstruovaných stanicích Benzina Plus. Prémiová paliva v síti Benzina tvoří na celkových prodejích benzinu podobnou procentuální část jako u konkurenčních sítí. Prodeje prémiových benzinů na čerpacích stanicích Benzina Plus v období leden až říjen 2007 byly o 49 % vyšší v porovnání se stejným obdobím loňského roku, prodeje těchto paliv v celé síti pak o 40 %.

Nové palivo Verva Diesel bude do konce roku připraveno na 42 stanicích Benzina Plus a v roce 2008 bude rozšířeno na všechny čerpací stanice Benzina Plus. Pilotní čerpací stanice vykazují více než 10% podíl na celkovém prodeji dieselových paliv, což je výrazně nad očekáváním společnosti.


Nový koncept občerstvení
Výrazným prvkem Benzin Plus je rovněž občerstvení. Benzina dokončila 40 bister a do konce roku 2007 jich plánuje mít v provozu celkem 43. Ve spolupráci s nejvýznamnějším italským poskytovatelem rychlého občerstvení Autogrill také buduje na Benzinách Plus velkoformátové restaurace. Investice do občerstvení se vyplácejí, obraty prodejů v bistrech převyšují původní plány Benziny o více než 50 %.

Typy bister:
• RESTAURACE provozované specializovanými společnostmi, které spravují sítě gastronomických zařízení;
• BISTRO minute, kde si řidiči mohou vybrat kromě nabídky čerstvých a zapečených pekárenských výrobků vlastní produkce také navíc z nabídky jídel teplé kuchyně;
• SNACK minute s nabídkou čerstvých baget a zapečených pekárenských výrobků vlastní produkce;
• CAFÉ minute – nejmenší gastromodul s nabídkou kvalitního espresa.


Zkvalitňování nabídky obchodů a další inovace
Maloobchodní prostory čerpacích stanic Benzina Plus jsou rozšířeny a odpovídají nejmodernějším trendům. Benzina zde nabízí a neustále rozšiřuje prémiové značky motoristického zboží a příslušenství. Obraty v obchodech za prvních 10 měsíců roku 2007 převyšují obraty za stejné období minulého roku o desítky procent. Společnost také v období leden až říjen 2007 zprovoznila na stanicích Benzina Plus 18 nových, vysoce moderních mycích linek, které jsou šetrnější k automobilům i životnímu prostředí.


Rok 2008 ve znamení náročnějších přestaveb a akvizic
V roce 2008 čekají společnost finančně i stavebně náročnější projekty než letos. V plánu modernizace jsou totální rekonstrukce 16 čerpacích stanic zejména na dálnicích, a to pod značkou Benzina Plus. Jejich investiční náročnost bude přibližně o 75 % vyšší, než byl průměr v roce 2007. Dále bude přestavěno 20 stanic pod značkou Benzina Plus, které projdou kompletní vnitřní rekonstrukcí. Dalších 39 stanic se dočká drobnějších úprav, tak aby odpovídaly novým standardům Benziny. V souvislosti s pokračující modernizací sítě očekává Benzina další navýšení tržního podílu o 0,6 procentního bodu na úroveň 14 % v roce 2008 a dosažení plánovaných 15 % v roce 2009.Mezi další plány pro příští rok patří akvizice jednotlivých čerpacích stanic na strategických místech či výstavba alespoň 4 nových prémiových Benzin Plus, další vylepšení zákaznických služeb, masivní zavádění paliva Verva Diesel, zprovoznění dalších 18 mycích linek a pokračování v úspěšných promočních aktivitách se zajímavými dárky.


Kontakt pro média:
Michaela Lagronová
Tisková mluvčí
Mobil: 602/304 708
e-mail: michaela.lagronova@unipetrol.cz
www.unipetrol.cz
Kontakt:

Michaela Lagronová
Tisková mluvčí
michaela.lagronova@unipetrol.cz
+ 420 602 304 70
+ 420 2258 001 4


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 12. 2007 13:09
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Unipetrol, a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Benzina, s.r.o., s 320 veřejnými čerpacími stanicemi provozuje největší celostátní síť v České republice a nabízí paliva a další zboží a služby široké skupině zákazníků. Obchodní značka BENZINA působí na trhu již téměř 50 let. Dnes je společnost 100% dceřinou firmou holdingu UNIPETROL. Posledním významným milníkem v dějinách BENZINY byl 1. květen 2007, kdy Benzina změnila právní formu, a z akciové společnosti se stala společnost s ručením omezeným. Za rok 2006 vykázala Benzina podle českých účetních standardů zisk ve výši 16,25 mil. Kč při celkovém obratu 13,2 mld. Kč.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.