BAWAG Bank CZ a.s. změní majitele | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


BAWAG Bank CZ a.s. změní majitele


BAWAG P.S.K. zaznamenala investorský zájem o své dceřiné společnosti

Rakouská banka BAWAG P.S.K., jediný vlastník české BAWAG Bank CZ a.s., dnes rozhodla, že se aktivně začne zabývat a zhodnotí nabídky na prodej svého 100% podílu v dceřiných společnostech v České a Slovenské republice. Tento krok neznamená, že BAWAG PSK odejde z trhu zemí CEE, ale je výsledkem posunu ve strategii banky, a to posun od universálního bankovnictví k více produktově zaměřenému přístupu, zejména aktivity v oblasti leasingu budou zachovány a rozšířeny.


BAWAG P.S.K. se rozhodla zaměřit na aktivity v Rakousku, přičemž hlavní důraz bude kladen na klíčové obchodní segmenty (kompetence) a selektivní růst v oblastech tzv. niche trhů. Toto strategické rozhodnutí vede ke změně v obchodní strategii rakouské BAWAG P.S.K. pro země CEE. Obchodní aktivity dceřiných společností v těchto zemích rostou, jsou ziskové a mají mnoho příležitostí pro další růst. Toto se také odrazilo ve vysokém zájmu investorů o tyto pobočky. Po dobu prodeje rakouská BAWAG P.S.K. bude samozřejmě i nadále intenzivně podporovat růst a rozvoj těchto společností, aby byla zajištěna stále stejná vysoká kvalita poskytovaných služeb klientům. Termín, kdy by měl být znám nový majitel a kdy by měl být dokončen prodejní proces, nebyl pevně stanoven. Nicméně záměrem je rychlý proces.


Markus Hermann, generální ředitel a předseda představenstva BAWAG Bank CZ a.s.: „Nový majitel získá v BAWAG Bank CZ a.s. ziskovou a dynamickou banku, která během posledních 2 let výrazně investovala do rozvoje své pobočkové a distribuční sítě (do konce roku banka bude mít 23 poboček v porovnání se 6 pobočkami v roce 2005). V polovině roku 2007 banka úspěšně přešla na nový bankovní systém. Je devátou největší komerční bankou na českém trhu (podle bilanční sumy ve výši 33 mld. Kč k 31.12.2006). V roce 2006 skončilo hospodaření BAWAG Bank se ziskem 136 mil. Kč. V meziročním porovnání finančních výsledků 3. čtvrtletí 2006 a 2007, úvěrové portfolio (pohledávky za klienty) vzrostlo o více než 20% a provozní zisk o více než 100%. Kapitálová přiměřenost je ve výši 13,74% poskytuje bance dostatek místa pro další růst“. (Pozn.: finanční výsledky za 3. čtvrtletí 2007 jsou předběžné).


Dnešní BAWAG Bank CZ a.s. vznikla 31.3.2005 spojením bývalé Interbanky a.s. a Dresdner Bank CZ a.s. Na českém trhu však banka působí již od roku 1992. BAWAG Bank CZ a.s. je uznávaným odborníkem v oblastech firemního a privátního bankovnictví, exportního financování, financování komerčních nemovitostí, syndikovaných úvěrů a v oblasti služeb Treasury a investování na kapitálových trzích. Kromě toho banka v posledních 2 letech intenzivně rozvíjela aktivity v oblasti retailového bankovnictví a představila jako první několik inovativních a pro klienta výhodných produktů (např. možnost refinancování stávajících úvěrů a půjček nebo refinancování stávající hypotéky). BAWAG Bank CZ a.s. má více než 300 jazykově vybavených a zkušených zaměstnanců, v oblasti prodeje tradičních bankovních produktů spolupracuje s mnoha obchodními partnery, např. s velkými hypotečními brokery, stavební spořitelnou Wuestenrot a dalšími.

Kontakt:

Martina Lambert
ředitelka marketingu a komunikace
martina.lambert@bawag.cz
224406233


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 10. 2007 11:50
Kategorie: Finance
Název zdroje: BAWAG Bank CZ a.s. (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poznámka pro editory:
BAWAG Bank působí na českém trhu od roku 1991 a vybudovala si pozici moderní, univerzální banky poskytující služby té nejvyšší kvality a rychle reagující na všechny současné i budoucí potřeby klientů. Až do roku 2004, kdy byla převzata Bank für Arbeit und Wirtschaft Aktiengesellschaft (BAWAG AG), vystupovala banka pod názvem Interbanka a.s. Dne 31. března 2005 se spojila s BAWAG International Bank CZ a.s., dříve Dresdner Bank CZ a.s., dceřiná společnost německé Dresdner Bank AG. Dnešní BAWAG Bank CZ a.s. vznikla spojením bývalé Interbanky a Dresdner Bank CZ a je nyní 100% vlastněna rakouskou BAWAG AG, členem skupiny BAWAG PSK Group, čtvrté největší finanční skupiny v Rakousku. BAWAG Bank poskytuje kvalitní služby v oblastech firemního, osobního, investičního a mezinárodního bankovnictví a také v oblasti aktivit na finančních trzích.


O skupině BAWAG P.S.K. Group

S bilanční sumou 50,8 miliard EUR je skupina BAWAG P.S.K. Group pátou největší bankovní skupinou v Rakousku. Pro skupinu pracuje více než 6000 kvalifikovaných zaměstnanců. Na 160 poboček BAWAG a více než 1 300 obchodních míst na poštách tvoří největší centrálně řízenou distribuční síť v Rakousku.

Skupina BAWAG P.S. K. Group s více než 1,3 milióny retailových zákazníků je vedoucí rakouskou retailovou bankou. Skupina je také jedničkou v oblasti platebních transakcí. Skupina zaměstnává cca 7 400 pracovníků.
Kromě Rakouska a České republiky má skupina zastoupení na Slovensku, kde vlastní Istrobanku, a v Maďarsku, kde je skupina akcionářem v Maďarské bance pro zahraniční obchod (MKB). Na Maltě skupina založila BAWAG Malta Bank Ltd, dále má zastoupení ve Slovinsku a v Lybii.

PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.