Akce Ukliďme Česko proběhne již v půlce května | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Akce Ukliďme Česko proběhne již v půlce května


STÁHNOUT logo-akce-black.png (maximální velikost 0,5 MB)

V sobotu 17. května proběhne po celé naší republice dobrovolnická úklidová akce zaměřená na likvidaci černých skládek. Jedná se o první ročník akce, jejímž cílem je nejen uklidit naše okolí, ale také mediálně zviditelnit dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek a přispět tím k prevenci jejich vzniku.

Již druhým rokem probíhá v ČR mapování černých skládek prostřednictvím projektu ZmapujTo - http://www.zmapujto.cz, díky němuž bylo nahlášeno a do mapy zaneseno již více než 3 000 černých skládek. Na základě takto sesbíraných dat vznikla myšlenka celostátní úklidové akce pod názvem "Ukliďme Česko", která vychází z mezinárodně osvědčeného modelu "Let's Do It!". Tento typ jednodenních úklidových akcí proběhl úspěšně již ve více než 100 zemích za účasti 8,5 milionů dobrovolníků. Úklid Česka pak proběhne pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR v sobotu 17. 5. 2014.
“V současné době registrujeme přes 260 organizátorů místních úklidových akcí prakticky po celé ČR, ke kterým je možné se připojit a do akce se aktivně zapojit” sdělil nám jeden z organizátorů akce RNDr. Miroslav Kubásek. “Další organizátoři jsou samozřejmě také vítáni”. K registraci organizátorů místních úklidů, dobrovolníků a k vzájemné komunikaci mezi nimi slouží interaktivní mapa, kterou naleznete na webu akce. Díky ní zájemci o účast uvidí přehledně např. počet již přihlášených dobrovolníků, seznam organizátorů, ke kterým se mohou ve zvolené lokalitě připojit a také místa srazů jednotlivých úklidů. V mapě se zobrazují i nahlášené černé skládky, které mohou účastníci během akce uklízet - http://mapa.uklidmecesko.cz.
Do projektu je zapojena i řada firem z oblasti služeb v odpadovém hospodářství, které mají k této problematice velmi blízko. Ty nabízí v den akce nejrůznější benefity jako odvoz odpadu zdarma, slevy za uložení odpadů, prodlouženou otevírací dobu sběrných středisek, pytle a rukavice pro dobrovolníky.
I pro města a obce je projekt výhodný. Velká část jich totiž alespoKontakt:

Radek Janoušek
Jednatel
janousek@enviweb.cz
www.uklidmecesko.cz
777 176 675


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 5. 2014 9:45
Kategorie: Životní prostředí
Název zdroje: EnviWeb s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Odborný portál pro životní prostředí a průmyslovou ekologii
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.