Poklep základního kamene nové nízkoenergetické mateřské školy v Praze 6 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková konference


Poklep základního kamene nové nízkoenergetické mateřské školy v Praze 6


Datum, čas a místo konání

20. 5. 2010 15:00 | ul. Velvarská 31a/2600, Praha 6-Dejvice

Pozvánka

Dovolujeme si vás pozvat na poklep základního kamene první nízkoenergetické mateřské školky v Praze. Mateřská škola Velvarská získá nových 100 míst pro děti už od nového školního roku!!

Poklepání základního kamene proběhne 20. května od 15 hod. na pozemku MŠ Velvarská (ul. Velvarská 31a/2600, Praha 6-Dejvice).

Půjde o atypický dvoupodlažní objekt s varnou pro přípravu 200 jídel. Budova bude částečně zapuštěna do terénu. Pochozí střecha nad částí přízemí bude využívána jako hřiště navazující na terén zahrady, kde budou osazeny nové herní prvky včetně mlhovitě a budou realizovány rozsáhlé sadové úpravy. Součástí díla bude i nové oplocení areálu školky včetně protihlukové stěny, která ochrání děti před hlukem z Evropské třídy.

Objekt mateřské školy je navržen jako nízkoenergetická budova ve standardu A – velmi úsporná. Uvedeného standardu bude dosaženo především zateplením obvodových konstrukcí dvaceti centimetry tepelné izolace, využitím rekuperace s tepelným čerpadlem pro vytápění a větrání budovy a využitím solárních kolektorů pro ohřev teplé užitkové vody. Okna a prosklené stěny jsou navrženy rovněž jako energeticky úsporné a splňují zvukoizolační požadavky vůči hluku z Evropské třídy.


Nejdůležitější osoba na konferenci: Tomáš Chalupa


Kontakt:

Martin Šalek
tiskový mluvčí
msalek@praha6.cz
602 316 908
220 189 957
Vydáno: 17. 5. 2010 17:10
Kraj: Celá ČR
Název zdroje: Městská část Praha 6 (ověřený zdroj [?])

Popis zdroje:
Městská část Praha 6 je orgánem samosprávy s rozšířenou působností. Městská část Praha 6 pokrývá území více jak 41 km2 a se svými více než 100 tisíci obyvateli se řadí k největším městům v České republice. V rámci hlavního města je Praha 6 svou rozlohou i počtem obyvatel rovnou desetinou hlavního města Prahy. Rozkládá se od hranic historického centra Prahy až k okrajovým oblastem města a v rámci svého území zahrnuje všechny druhy zástavby, od barokních hradeb středověké Prahy, přes sevřené bloky činžovních domů, kultivovaná panelová sídliště až po zajímavé části typické vesnické zástavby. To vše je doplněno rámcem zeleně, přírodních parků a terénních útvarů, které vytvářejí velmi žádaný prostor pro bydlení, administrativu i diplomatická a obchodní zastupitelstva. Webová prezentace městské části je na adrese www.praha6.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.