Česko vypráví a zpívá o Ježíškovi, který učí pomáhat druhým | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková konference


Česko vypráví a zpívá o Ježíškovi, který učí pomáhat druhým


Datum, čas a místo konání

17. 10. 2007 11:00 | Dům knihy Kanzelsberger, Václavské nám. 4, Praha 1 (Můstek)

Pozvánka

V době, kdy v obchodech číhá Santa Claus, je čas podpořit tradičního českého Ježíška.

Říjnem startuje druhý ročník zajímavé hry určené pro celou rodinu. Kampaň Česko vypráví a zpívá o Ježíškovi má vlastně hned tři cíle.

„Snažíme se podpořit Ježíška v souboji s importovanými santaclausovskými postavičkami a vrátit mu tradiční postavení symbolu Vánoc,“ vysvětluje Pavel Baštýř, jednatel společnosti Agency Je5, která je organizátorem celé kampaně. „Aby se myšlenka ujala, vymysleli jsme rodinnou hru, která děti pobaví a současně jim vysvětlí význam nejštědřejších svátků v roce pro mezilidské vztahy,“ dodává Baštýř.

Děti do 15 let společně s dospělými pomocníky se mohou zúčastnit soutěže ve třech kategoriích: literární, básnické a hudební, nebo v kreslířské soutěži. Až do 15. ledna mohou soutěžící zasílat do Ježíškovy dílny na Božím Daru svoje práce. Díla by měla ztvárňovat pohádkový příběh o tom, jak Ježíšek odměnil někoho za pomoc druhému, statečný čin nebo překonání vlastní nedobré vlastnosti.

Z nejlepších prací bude po ukončení soutěže sestavena kniha pohádek a CD s písničkami složenými podle dětských básniček. Účastí v soutěži tak každý přispěje na dobrou věc: „Celý zisk z prodeje bude věnován dětem, které potřebují pomoc,“ potvrzuje Pavel Baštýř. Konkrétně výnos akce poputuje prostřednictvím občanského sdružení Život dětem k dlouhodobě nemocným dětem, dětem po úrazu a dalším, které to potřebují.

Oficiálně letošní ježíškovská kampaň začne 17. října od 11 hodin, kdy v pražském Domě knihy Kanzelsberger organizátoři projekt představí novinářům a rozdají první propozice soutěže dětem z první třídy základní školy ve Vodičkově ulici. Srdečně zveme i další děti a jejich doprovod.

V rámci kampaně bude celkem rozdáno na 2,5 milionu letáků s podmínkami soutěže. K dispozici jsou samozřejmě také ve všech prodejnách sítě Kanzelsberger.

Role Ježíškovy kmotry se ujala Magdalena Reifová, jejíž televizní Kouzelnou školku děti milují. „Jako malá jsem se také každý rok těšila na Ježíška. Myslím, že je moc fajn, když v Česku bude o Vánocích zase vládnout náš český Ježíšek,“ uvedla známá herečka.

Knihkupectví Kanzelsberger je jedním z partnerů projektu. V síti knihkupectví je možné zakoupit jak knížku Ježíšek a Barborka za 119,- korun, tak ježíškovská puzzle v cenách od 81,- do 241,- korun.

Dalšími partnery kampaně je Lipánek od Madety, Česká pošta, výrobce her Bonaparte, Koberce K+K, Fotolab, Kaufland, První novinová společnost, markety Tempo Tip, Tuty a Terno, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra a ZOO Praha.

Nejdůležitější osoba na konferenci: Pavel Baštýř, Magdalena Reifová


Kontakt:

Zdeněk Fekar
marketing & public relations
zfekar@kanzelsberger.cz
(+420) 607 990 2
222 514 240, linka 47
Vydáno: 12. 10. 2007 21:35
Kraj: Celá ČR
Název zdroje: Kanzelsberger, a. s. (ověřený zdroj [?])

Popis zdroje:
největší celonárodní knihkupecký řetězec
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.