Motorpal získal od bank 550 milionů na investice | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Motorpal získal od bank 550 milionů na investice


Společnost Motorpal podepsala s Commerzbank a Českou spořitelnou smlouvu o syndikovaném úvěru ve výši 550 milionů korun. Ten poslouží na provozní a investiční financování společnosti.

Společnost Motorpal podepsala s Commerzbank a Českou spořitelnou smlouvu o syndikovaném úvěru ve výši 550 milionů korun. Ten poslouží na provozní a investiční financování společnosti.
„V souvislosti s novými investičními plány firmy jsme se rozhodli pro změnu ve financování firmy a na základě výběrového řízení zahájili jednání s novými bankami,“ uvedl finanční ředitel společnosti Petr Koltok. Nově nastavená spolupráce s financujícími partnery významně pomůže při plnění strategických cílů nového vedení firmy.
„Investujeme do moderních technologií, které přispějí ke zvýšení kvality, kapacity a produktivity. Značným způsobem ale posilujeme i rozvoj a vývoj nových výrobků,“ upřesnil generální ředitel Motorpalu Vít Hroch. Společnost, která zatím vyváží většinu produkce do Německa a západní Evropy, chce získat nové odběratele a do tří let zdvojnásobit obrat. V rámci plánovaných investic například vyroste nová výrobní hala, firma se bude podílet na vývoji systému vstřikování paliva Common Rail a bude významně expandovat na zahraniční trhy, zejména do Ruska, Indie a Číny.
Při sjednávání úvěru byly přizvány renomované právní kanceláře – Havel & Holásek a White & Case, které mají bohaté zkušenosti s transakcemi podobného významu.

Motorpal
Společnost Motorpal se řadí mezi významné světové výrobce vstřikovacích systémů pro dieselové motory, které jsou její hlavní výrobní náplní. Kromě toho se specializuje na výrobu přesných dílů pro automobilový průmysl. V současné době zaměstnává na Vysočině téměř 1900 zaměstnanců. Obrat firmy s ryze českými vlastníky dosahuje 1,5 miliardy korun, přičemž výkony společnosti postupně narůstají.
Commerzbank
Banka se orientuje především na firemní klientelu, nabízí také strukturované a projektové financování a poradenství pro strategické investory. Napojení pražské pobočky na celosvětovou síť bankovní skupiny Commerzbank dává klientům jistotu mezinárodního know-how a možnost pružněji obchodovat na světových trzích.
Česká spořitelna
Česká spořitelna je moderní banka, v jejímž spektru služeb hraje nezastupitelnou roli také financování velkých korporací. Finanční skupina České spořitelny je počtem 5,3 milionu klientů největší bankou na trhu. Česká spořitelna disponuje sítí zhruba 640 poboček. Od roku 2000 je Česká spořitelna členem silné středoevropské skupiny Erste Group s více než 16 miliony klientů.
Havel & Holásek
Jedna z vedoucích českých právních kanceláří byla založená v roce 2001. Svým klientům nabízí prvotřídní odborné znalosti a zkušenosti s místním právním prostředím společně se schopností poskytovat právní služby při komplexních mezinárodních transakcích. Tým advokátní kanceláře HAVEL & HOLÁSEK má přes 50 právníků a celkem více než 90 pracovníků v kancelářích v Praze a Ostravě. Specializuje se na poskytování komplexního právního poradenství klientele čítající cca 500 českých a zahraničních firem, veřejnoprávních institucí i jednotlivců.
White & Case
White & Case LLP je přední celosvětovou právní firmou s více než 2 200 právníky v 35 kancelářích 23 zemí světa. Jako jedna z nejstarších amerických právních firem s celosvětovou působností poskytuje poradenství a právní zastoupení prakticky ve všech oblastech práva dotýkajících se obchodu na mezinárodní úrovni. White & Case se na slavnostním předání letošních cen Chambers Global Awards udělovaných britským vydavatelstvím Chambers and Partners stala držitelem ocenění „Eastern Europe Law Firm of the Year“ a navázala tak na svůj loňský úspěch, kdy byla firma oceněna titulem „Client Service Firm of the Year“.

Kontakt pro další informace: Jan Nováček, tel.: 603 46 78 14. e-mail: novacek@4jan.cz
Kontakt:

Jan Nováček
mluvčí
novacek@4jan.cz
603467814
222513997


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 11. 2007 8:54
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Motorpal (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
automobilový průmysl
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.