Unipetrol a společnosti skupiny MEI podepsaly smlouvy o koupi 14,51 % akcií společnosti Paramo | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Unipetrol a společnosti skupiny MEI podepsaly smlouvy o koupi 14,51 % akcií společnosti Paramo


Společnost UNIPETROL, a.s., jako kupující, a společnosti MEI-Tsjechië en Slowakije Fonds N.V., MIDDEN EUROPESE BELEGGINGSMAATSCHAPPIJ S.A. a BLUE MOUNTAIN, s.r.o., jako prodávající, dnes uzavřely smlouvy o koupi akcií, na základě kterých společnost Unipetrol získá od společností skupiny MEI 14,51% akcií společnosti PARAMO.

Praha, 9. listopadu 2007 - Kupní cena za akcie společnosti Paramo činí 241.303.750,- Kč. Společnost Paramo je zpracovatel ropy zaměřující se na výrobu paliv, maziv a asfaltu. „Zpracování ropy patří mezi naše klíčové aktivity. Koupě akcií společnosti Paramo nám umožní nejen posílit postavení společnosti Unipetrol v tomto obchodním odvětví, ale zároveň dále restrukturalizovat Paramo s cílem zavést jeho pružnější řízení,“ říká Francois Vleugels, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Unipetrol.

Převod akcií společnosti Paramo ze společností skupiny MEI na společnost Unipetrol podléhá splnění dodatečných podmínek sjednaných mezi stranami v předmětných smlouvách o koupi akcií. Předpokládá se, že vypořádání transakce proběhne ke konci roku 2007.Kontakt:

Michaela Lagronová
Tisková mluvčí
michaela.lagronova@unipetrol.cz
+ 420 602 304 70
+ 420 2258 001 4


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 11. 2007 11:12
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Unipetrol, a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
UNIPETROL, a.s., je skupinou společností, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal UNIPETROL součástí skupiny PKN ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina UNIPETROL se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří skupina UNIPETROL k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. V roce 2006 vykázal UNIPETROL výnosy ve výši 95 mld. Kč a jeho čistý zisk činil 1,6 mld. Kč. Skupina UNIPETROL zaměstnává zhruba 4000 lidí.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.